Peaminister külastas Kaitseliidu küberkaitse üksust

Peaminister Jüri Ratas külastas 19. juunil 2020. aastal Kaitseliidu Harju malevat ja Kaitseliidu Küberkaitseüksust, kus ta tunnustas kaitseliitlaste ja naiskodukaitse panust koroonakriisi lahendamisel, sai ülevaate võidupüha tähistamisest sel aastal ning kaitseliitlaste tegevustest ja koostööst.

„Kaitseliidu, naiskodukaitse ja terve sõjalise riigikaitse toetus tsiviilstruktuuridele oli COVID-19 pandeemia ajal väga oluline. Näiteks aitas eriolukorras piirijulgeolekut tagada üle 1100 kaitseliitlase ning erinevates kohtades oli abiks umbes 300 naiskodukaitsjat. Te olete oma pühendumuse ja valmisolekuga olnud eeskujuks kogu ühiskonnale,“ sõnas Ratas.

Veel oli kohtumisel juttu tänavuse aasta võidupüha sündmustest. „Sel aastal tähistame võidupüha küll vormilt teisiti, kuid sisult ikka meid ühendava rõõmupäevana. Võidutule viivad maakondadesse laiali noorkotkad ja kotkajuhid ning iga eestimaalane saab soovi korral sellest osa teleülekande kaudu. Kiidan kaitseliitu võidupüha läbiviimise eest väiksemas mahus,“ lausus Ratas.

Peaministri võtsid Harju malevas vastu kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi, Harju maleva pealik kolonelleitnant Eero Kinnunen ning kaitseliidu küberkaitseüksuse pealik Andrus Padar.

Tekst: Stenbocki maja, 19. juuni 2020.
Fotod: Raul Mee