Küberkaitseliitlased tähistasid võidupüha

Kaitseliidu küberkaitseüksuse liikmed tähistasid koos laste ja kaasadega Kaitseliidu Männiku lasketiirus võidupüha, mille käigus toimus nii pidulik rivistus, ergutuste üleandmine kui uute liikmete vandeandmise tseremoonia, aga ka meeleolukas perepäev.

Perepäeva käigus õpetati esmaabivõtteid ja žguti pealepanekut, 100 meetrit tiirus toimus laskevõistlus M14-ga, erinevate droonide tutvustus ja droonilt kõvaketta sihtmärgi pihta kukutamise võistlus. Samuti kodutütarde ja noorkotkaste tegevuse tutvustamine. Elava muusika eest hoolitses Luisa Lõhmus.

Küberkaitseüksuse liige, 2020. aastal Eesti parimaks grillimeistriks valitud Rein Põdra tegi üksuse kaaslastele põhjaliku grillikoolituse, misjärel toimus võistkondlik grillimisvõistlus. Seejuures pidid võistkonnad iseseisvalt nullist ette valmistama ja maitsestama nii grillvorstid, kotletid kui broileri vastavad osad.

Esimest korda korraldati Kuperjanovi pataljoni eeskujul ka laskevõistlus küberkaitseüksuse pealiku Andres Hairki hiire tabamiseks. Kui kuperjanovlased sihivad pataljoni ülema käekella, siis küberkaitseliitlastele omaselt võeti 100 meetri lasketiirus sihikule Hairki arvutihiir. Ja saadi pihta nii täpselt, et vintpüssi kuul puuris hiirest korduvalt ja nii puhtalt läbi, et esimesena hiirt tabanud küberkaitseliitlane jäi tuvastamata. Seega, võit läks jagamisele.